سروشان صنعت فلزات سخت

خط ویژه

۰۲۱۹۱۰۰۶۳۶۴

ورق A516

لیست قیمت ورق A516 فولاد مبارکه ، کره و .. با ضخامت های مختلف
مشخصات فنی هر محصول، از جمله نوع، سایز، قیمت ، استاندارد در لیست زیر آورده شده است.
ورق A516 از گروه ورق های فولادی ساختمانی و صنعتی است در ساخت مخازن و برج تقطیر صنایع پتروشیمی و ساختمان مانند پل سازی کاربرد دارد . ورق A516 در 4 گرید تولید می شود
(گرید) 60 و 70 ورق A516 Gr 60 (ورق A516) و ورق A516 Gr 70  در ادامه راهنمای خرید و لیست قیمت را مشاهده کنید

ورق-A516

راهنمای خرید ورق a516

امروزه ورق های فولادی در انواع صنعت های مختلف بسیار پرکاربرد می باشند. این ورق ها دارای انواع مختلفی می باشند و در مشخصات، ترکیبات و سایز های مختلفی تولید می شوند. هر مدل از این ورق ها، دارای ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی می باشند. مشخصات این ورق ها به ترکیبات شیمیایی سازنده آن ها بستگی دارد. انواع ورق های فولادی دارای مقاومت و استحکام زیادی می باشند و به همین دلیل در صنعت ها بسیار محبوب می باشند. یکی از محبوب ترین ورق های آلیاژی ، ورق a516 یا ورق آتشخوار می باشد که در برابر دما و فشار زیاد، بسیار مقاوم می باشد. این نوع ورق در خانواده ورق های آتشخوار قرار دارد. در ادامه متن اطلاعات کاملی را در رابطه با مشخصات و کاربرد آن ها بیان می کنیم.

 

ورق a516

 

مشاهده لیست قیمت ورق a516 — > لیست قیمت

عناصر سازنده ورق a516 یا ورق آتشخوار

مقدار و درصد عناصر سازنده فولاد، در تعیین خاصیت و مشخصات آن تاثیر دارد. به عنوان نمونه یکی از عنصر های مهم فولاد، کربن می باشد. هر چقدر مقدار کربن بیشتر باشد، سختی فولاد بیشتر می باشد. از عناصر مهم دیگر فولاد می توان به نیکل و کروم اشاره کرد. این عناصر موجب مقاومت فولاد در برابر زنگ زدگی و خوردگی می شوند. ورق a516 دارای عنصر کربن زیادی می باشد و به همین دلیل سختی این ورق ها زیاد می باشد. این ورق علاوه بر کربن، دارای عنصر های سیلیکون، منگنز، فسفر و گوگرد نیز می باشد. این ورق ها در ۴ دسته مختلف تولید می شوند که مقدار و درصد عناصر سازنده آن ها با هم فرق می کند.

۴ گرید مختلف ورق a516 عبارت اند از: ۱- A516-GR70 2- A516-GR65 3- A516-GR60 4- A516-GR55. مقادیر عناصر سازنده این ۴ گرید مختلف با هم فرق می کند. معمولا گرید ۷۰ و ۶۰ نسبت به بقیه گرید ها، کاربرد بیشتری دارند. گرید ۷۰ قابلیت برشکاری، جوشکاری و انعطاف پذیری زیادی دارد. معمولا درصد گوگرد و فسفر سازنده آن ها شبیه به هم می باشد و بیشتر در مقدار کربن و سیلیسیم تفاوت دارند.

مطالعه بیشتر ورق a537 برای ساخت مخازن تحت فشار

 

ورق a516 گرید 65

 

خصوصیات گرید های مختلف ورق a516

ورق a516 گرید ۷۰  : دارای قابلیت جوشکاری و برشکاری خوبی می باشد. میزان کربن سازنده آن ها در حد متوسط می باشد. نقطه تسلیم آن ۳۸ واحد KSI و مقاومت کششی آن ۷۰ تا ۹۰ می باشد. a516 gr ۷۰

ورق a516 گرید ۶۵ : علاوه بر عنصر کربن و سیلیسیم، دارای مقداری منگنز، نیکل و کروم نیز می باشد. این ورق به دلیل عناصر سازنده آن، در برابر سایش و خوردگی مقاومت خوبی دارد. نقطه تسلیم آن ۳۸ واحد KSI و مقاومت کششی آن بین ۶۵ تا ۸۵ می باشد. a516 gr ۶۵

ورق a516 گرید ۶۰ : دارای عناصر سیلیکون، تیتانیوم، مولیبدن، نیوبیوم، نیکل، مس، کروم، آلومینیوم، منگنز، گوگرد، فسفر و کربن می باشد. نقطه تسلیم آن حدود ۳۲ واحد KSI و مقاومت کششی آن بین ۶۰ تا ۸۰ قرار دارد. این گرید نسبت به سایر گرید ها نقطه ذوب پایین تری دارد، بنابراین در صنایعی که نیاز به دمای پایین دارند، از آن ها استفاده می کنند. a516 gr ۶۰

ورق a516 گرید ۵۵ : نقطه تسلیم آن حدود ۲۰۵ مگاپاسکال و مقاومت کششی آن در محدوده ۳۸۰ تا ۵۱۵ قرار دارد. همگی این ورق ها در سایز ها و ضخامت های مختلفی تولید می شوند. ورق a516 دارای استاندارد های مختلفی از جمله ASTM، ASME، DIN، British، European و… می باشد. a516 gr ۵۵

مشخصات ورق a516

همانطور که گفتیم ورق a516 در دسته ورق های آتشخوار قرار دارد. منظور از ورق های آتشخوار این می باشد که با توجه به عناصر سازنده شان در برابر آتش و حرارت مقاوم هستند. از این نوع آلیاژ در ساخت میلگرد، ورق، مقاطع فولادی و… استفاده می شود. این ورق ها در برابر سایش، کشش، ضربه و… مقاومت دارند. همچنین این ورق ها در برابر دما مقاوم می باشند و می توان از آن ها در شرایط دشوار و سخت استفاده کرد. این ورق ها در ابعاد و ضخامت مختلفی تولید می شوند. معمولا ضخامت آن ها بین ۸ تا ۴۵ میلی متر می باشد. ورق های فابریک آن ها در طول های ۲۵۰۰ تا  ۲۴۰۰۰ میلی متر و در عرض های ۱۱۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلی متر تولید می شوند. مصرف کننده می تواند با توجه به کار خود، آن را در ابعاد های مختلف سفارش دهد. در ادامه متن کاربرد ورق a516 را بیان می کنیم.

ورق ۵۱۶ Gr 60 | ورق ۵۱۶ Gr 70

ورق A516 |ورق A516 Gr 70 | ورق A516 Gr 60 | ورق آتشخوار |قیمت روز ۵۱۶ | از گروه ورق های فولادی ساختمانی است که با دو کیفیت (گرید) ۶۰ و ۷۰ تولید و عرضه می شود.

این ورق ها یشترین کاربرد را در صنایع مخزن سازی دیگ های بخار دارند.

ورق های فولادی a516 دارای استحکام کششی بالا و درصد تطویل قابل قبول هستند.

برای ساخت دیواره مخازن به صورت خم و عدسی به کار گرفته می شوند.

کشش (tension):

در علم فیزیک به اندازه نیروی کششی اعمال شده به وسیله یک طناب، کابل، زنجیر و موارد مشابه آن‌ها به یک جسم دیگر کشش گفته می‌شود. کشش متضاد فشار است.

ورق های A516 با گریدهای دیگری مانند   ۵۵ و a516 Gr  ۶۵ (مطابق ASTM امریکا) نیز تولید می شوند.

در واقع تفاوت گریدهای مختلف ورق آتشخوار در تحمل فشار و دما، قابلیت عدسی شدن، تست کشش و تست ضربه است.

شرکت های داخلی مخزن سازی، عمدتا از ورق های ساخت ایران (فولاد مبارکه) و ساخت کشورهای اوکراین، کره جنوبی و چین استفاده می کنند.

در این میان، ورق های a516 ایرانی و چینی به دلیل کم بودن درصد منگنز در ورق های تولید شده توسط آن ها، در رده های با کیفیت پایین قرار می گیرند.

این ورق ، ورقی فولاد کربنی است که در آن از مقادیر ناچیزی مانند فسفر و گوگرد و عناصری نظیر منگنز و سیلیکون در بالاترین سطوح مجاز دارد.

به منظور رسیدن به یک ورق فولاد کربنی مرغوب، با خاصیت خمش و عدسی شدن استفاده شده ست.

A516 NACE MR0175

ورق های A516 دارای استاندارد دیگری به نام A516 NACE MR0175 است.

این ورق ها دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند و بیشتر در صنایع تولید نفت و گاز به کار گرفته می شوند.

مطالعه بیشتر ورق a537 برای ساخت مخازن تحت فشار

 

کاربرد ورق A516

 

کاربرد ورق a516

این ورق های آتشخوار به دلیل اینکه در برابر گرما و حرارت مقاوم می باشند، از آن ها در ساخت برج تقطیر، مبدل های حرارتی و مخازن تحت فشار و… استفاده می کنند. همانطور که گفتیم این ورق ها در برابر انواع روغن ها، مواد اسیدی، مواد شیمیایی، آب شور، مواد قلیایی و… مقاوم می باشند و همچنین تمیز کردن آن ها راحت می باشد. به این دلایل از آن ها در نگهداری انواع مواد گوناگون و مخازن تحت فشار استفاده می کنند. علاوه بر این ها از آن ها در راه سازی، پل سازی، شهر سازی، ساختمان سازی، صنایع نفت و گاز و… استفاده می کنند.

معمولا از ورق های گرید ۷۰ در ساخت ماشین سنگین، قطعات  خودرو و کامیون، تیر برق، کانتینر و پل و… استفاده می شود. از ورق های گرید ۶۰ در ساخت دیگ، کندانسور، مخزن ذخیره و شیر آلات استفاده می شود. همچنین ورق های گرید ۶۵ در داروسازی، صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، تولید برق، تجهیزات حفاری کاربرد دارند. پس به طور کلی از این ورق ها در ساخت انواع مخازن و انواع تجهیزات تحت فشار و گرما استفاده می شود.

ورق آتشخوار A516 در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

از عمده ترین مصرف ورق آتشخوارA516 می توان به استفاده در صنایع مخزن سازی و دیگ های بخار اشاره کرد.

از دیگر موارد استفاده این ورق می توان به؛ مخازن تحت فشار، اتصالات و مبدل های تحت فشار، مخازن کروی و تجهیزات انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد

تولید کنندگان ورق های a516

تولید شرکت ایلیجاکراین

Ilyich Comany – Ukraine

تولید شرکت پوسکوکره جنوبی

Posco Company – South Korea

تولید شرکت دوفرکو – بلژیک

Dufrco Steel Company – Belgium

 

ترکیب شیمیایی ورق آتشخوار 


Cr AI S Mn Si C
۰.۳ ۰.۰۲ ۰.۰۳ ۰.۰۳ ۱ / ۱.۷ ۰.۶ ۰.۱ / ۰.۲۲
 – V Ti Nb Mo Ni Cu
۰.۲ ۰.۰۳ ۰.۰۱ ۰.۰۸ ۰.۳ ۰.۳

 

خرید ورق A516

 

قیمت ورق a516

جهت اطلاع از قیمت ورق a516 در هر زمان و مکانی می توانید از طریق اینترنتی یا تماس، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از قیمت آن ها اطلاع یابید. با توجه به شرایط اقتصادی، قیمت آن ها هر روز تغییر می کند و نوسانات زیادی دارد. قیمت این ورق ها به عواملی از جمله کارخانه سازنده، ضخامت، ابعاد، گرید، وضعیت رول یا برش خورده آن بستگی دارد. در صورت داشتن هر نوع سوال می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. شرکت ما دارای سابقه کاری چندین ساله در زمینه فروش و خرید ورق a516 می باشد و می تواند شما را به بهترین شیوه راهنمایی کنند.

با خط ویژه ما تماس بگیرید : ۰۲۱۹۱۰۰۶۳۶۴

جهت آگاهی از قیمت ها و مشاوره تخصصی در زمینه فولادهای آلیاژی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید برای ارتباط بیشتر به کانال تلگرام فولاد سخت بپیوندید.

شرکت فولاد سخت تمام سعی خود را به کار گرفته تا بیشترین مساعدت را برای مشتریان عزیز ارائه دهد.

شرکت فولاد سخت وارد کننده و عرضه کننده ورق های فولادی  از جمله ورق آتشخوار A516


		

لیست قیمت: ورق A516

نمایش 1 – -1 از 7 نتیجه نمایش تمام 7 مورد فقط یک مورد وجود دارد No results found
فیلتر Sort results
Reset Apply

راهنمای خرید از شرکت فولاد سخت

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد سخت، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد حمل و نقل فولاد سخت سفارش شما را ثبت می کند؛ بعد از تاييد قيمت كرايه توسط شما مشتری گرامی، طبق زمان‌بندی مذکور، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدامات لازم را اجرا می کند.

چند نکته در هنگام خرید

  • مشخصات فنی هر محصول، از جمله نوع، سایز، حالت، استاندارد، قیمت در لیست قیمت‌ها آورده شده است.
  • با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد سخت در تماس باشید
جهت خرید این محصول به فروشگاه آنلاین مراجعه کنید.
استعلام سریع قیمت
با تکمیل اطلاعات زیر با مدیریت فروش در ارتباط باشید